فهرست

سفر یکروزه معاون وزیر بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی بابل

‍ سفر یکروزه معاون وزیر بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی بابل

 

 روابط عمومی و امور بین‌الملل «دانشگاه علوم‌پزشکی بابل»:

 در سفر یکروزه #دکتر_یونس_پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، ابتدا از فیلد اجرایی مرکز کوهورت سالمندان امیرکلا (AHAP) و آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه بازدید نمودند.

 سپس با حضور در واحد توسعه تحقیقات بالینی مرکز آموزشی درمانی کودکان امیرکلا، از نزدیک ضمن نشست با اعضای هیات علمی و کارشناسان این بیمارستان، در جریان فعالیت های تحقیقاتی و فناورانه‌ی این مرکز قرار گرفتند.

 #دکتر_سیدعلی_مظفرپور سرپرست دانشگاه، ضمن معرفی تاریخچه دیرینه‌ی علمی و فرهنگی شهرستان بابل، به معرفی دانشگاه علوم پزشکی بابل به عنوان نخستین واحد آموزش پزشکی منطقه ی شمال کشور ( تاسیس در سال ۱۳۶۲، قبل از دانشگاههای علوم پزشکی گیلان، مازندران و گلستان) پرداختند و ظرفیت های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی این دانشگاه در ارائه‌ی خدمات به کل استان مازندران و به ویژه مناطق غربی این استان را به استحضار رساندند.

دکتر مهدی رجب نیا، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و خانم دکتر سیمین موعودی، رییس گروه توسعه فناوری سلامت دانشگاه در جمع روسای مراکز تحقیقاتی این دانشگاه به معرفی زیرساختهای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بابل پرداختند.

همچنین معاون وزیر بهداشت از مرکز تحقیقات بیولوژی سلولی و ملکولی، پژوهشکده سلامت، گروه اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی، دانشکده طب ایرانی، دانشکده دندانپزشکی، واحد توسعه تحقیقات بالینی و کتابخانه ی مرکز آموزشی درمانی آیت اله روحانی (ره) و واحد Clean Room و سلول درمانی دانشگاه بازدید نمودند.

دکتر پناهی بر اجرای تحقیقات بین رشته‌ای و مگا پروژه‌های مبتنی بر اولویت‌های نیاز سلامت منطقه تاکید نمودند و اهمیت فعالیت های دانشگاهی جامعه محور را متذکر شدند.

 

گزارش تصویری 

https://mubabol.ac.ir/post/?id=34114

 

#بهترین_واکسن_در_دسترس_ترین_واکسن 

#فرزند_بیشتر_نشاط_بیشتر  

 

سه‌شنبه، ٢۷ اردیبهشت ۱۴۰۱.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل

@mubabool