گزارش دکتر علی اکبر مقدم نیا، روز دوشنبه 29/9/95، در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بابل
چهار شنبه 1 دي 1395 ساعت 14:30
   

از35 پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی بابل تجلیل به عمل آمده است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر علی اکبر مقدم نیا معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه اظهار داشت: تاکنون تعداد 9 شرکت دانش بنیان و شبه دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی بابل فعالیت می نمایند. همچنین در یک سال اخیر، 20 اختراع نیز در این دانشگاه به ثبت رسیده است.
دکتر علی اکبر مقدم نیا، روز دوشنبه 29/9/95، در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: شرکت های دانش بنیان در دو سال گذشته در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه مستقر شده اند ولی با توجه به این زمان کوتاه هنوز محصولی روانه بازار نشده است. وی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد تولید و
راه یابی محصولات دانش بنیان به بازار مصرف باشیم. وی همچنین از شروع به کار قریب الوقوع اولین اتاق تمیز مستقر در بیمارستان روحانی برای حمایت از تولیدات مرتبط با سلامت به وسیله ی شرکت های دانش بنیان خبر داد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: در این دانشگاه در حال حاضر 13 نشریه علمی – پژوهشی منتشر می شوند که دو نشریه در سیستم ISI، دو نشریه در Pubmed و سه نشریه هم در سایت معتبر Scopus ایندکس می شوند. همچنین طی سال 1394، 515 مقاله از سوی اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه در نشریات معتبر خارجی و داخلی انتشار یافته است.
دکتر مقدم نیا اظهار امیدواری کرد: که آن دسته از اعضای هیات علمی جوان خصوصاً افرادی که به تازگی به جمع ما پیوستند، نیز فعالیت های پژوهشی قابل قبولی داشته باشند.
وی در ادامه اظهار داشت که در سال 1394، جمعاً 381 طرح پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی مصوب شد که از این تعداد، 236 فقره به عنوان پایان نامه دانشجویان در همه مقاطع تحصیلی (عمومی، دستیاری، فوق تخصصی و تحصیلات تکمیلی) به تصویب رسیده است.
شایان ذکر است که در این مراسم از 35 پژوهشگر برتر دانشگاه تجلیل به عمل آمده، که همزمان اولین جایزه سالیانه دانشجویی به نام «مرحوم دکتر حمید رضایی قلعه» به یکی از دانشجویان کمیته تحقیقات دانشجویی به وسیله خانواده آن مرحوم نیز، اعطاء گردید.

 


گروه خبر:               تعداد
صفحه قبل 1 صفحه بعد

  چهارمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی بابل
شنبه 8 خرداد 1395 ساعت 8:11

صفحه قبل 1 صفحه بعد